tło


WYJĄTKOWY DZIEŃ DZIECKA

Hurt zagrał dla niesłyszących! Rockowy koncert w świecie ciszy.

2
cze

Rockowy Koncert w Świecie Ciszy. HURT zagrał dla niesłyszących!

Najlepsze nagłośnienie we Wrocławiu. Rockowe brzmienie, które niosło się na wiele kilometrów i…  dzieciaki „przyklejone” do głośników, żeby poczuć wibrującą energię koncertowej torpedy, jaką jest Zespół HURT.  Nieprawdopodobne wydarzenie – koncert Hurtu w Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej nr 12 we Wrocławiu zakończył Warsztaty Wyobraźni!

Wcześniej dzieciaki przez kilka miesięcy wchodziły w świat muzyki i świat muzyków zespołu HURT. Co tydzień podczas warsztatów poznawały instrumenty, wspólnie wygrywały pierwsze rytmy, interpretowały dźwiękami wiersze Jana Brzechwy. Najpierw ostrożnie, eksperymentalnie, by po kilku tygodniach tworzyć muzyczno-przyjacielskie relacje z muzykami zespołu HURT. Efekt? Razem z Maćkiem Kurowickim, liderem Hurtu, pod sceną szaleli, tańczyli, skakali i klaskali wszyscy – Ci, którzy mgliście słyszą jakieś dźwięki i Ci, którzy nie słyszą zupełnie nic, a muzykę czują tylko jako wibracje pod palcami.

Na początek i na koniec Hurt wykonał swój kultowy kawałek „Załoga G” , bo to właśnie ta wyjątkowa publiczność to prawdziwa Załoga G – jak Głusi.

OGROMNE DZIĘKI DLA FIRMY POGOART.  Dzięki niej brzmieliśmy jak najlepszy festiwal! Usłyszały o nas wszystkie wrocławskie media.