tło


Bajkowi Artyści.

Kim są i czym się zajmują na co dzień?

 
 

Maciek Kurowicki

Znany i popularny w całej Polsce wokalista operujący głosem o niepowtarzalnej barwie, autor charakterystycznych tekstów, producent muzyczny. Od ponad 20 lat kierownik energetyczno-artystyczny oraz wokalista wrocławskiego zespołu HURT. Bardzo aktywny medialnie. Dziennikarze lubią go za barwną, błyskotliwą osobowość stąd też często proszony jest o udzielenie wywiadu lub komentarza do bieżących wydarzeń. Jest mocno związany z Wrocławiem, często w jego piosenkach przewija się temat rodzinnego miasta. Również Wrocław docenił jego działalność między innymi poprzez przyznanie mu nagrody Wielkiej Wrocławskiej w roku 1995. Przez długi czas prowadził swój autorski program kulturalny w TVP 3 Wrocław.

 
 

Agnieszka Czapi Trzepizur

Wokalistka, aktorka, fotograf, projektuje zabawki i ubrania, pracuje z dziećmi i dorosłymi. Kocha sztukę i śmieci – w dużej mierze to na nich opiera swoje artystyczne działania. 15 lat doświadczenia na scenie, między innymi z Teatrem Kreatury, Elsynor, Apriori, kabaretem Długi. Zawodowy „czytacz” – marzy o dubbingu do bajek i czytaniu audiobooków. Z nagród wokalnych jakie zdobyła ceni sobie najbardziej Finał Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” i I miejsce na Festiwalu Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”. A jeśli chodzi o osiągnięcia „śmieciarskie” chwali się projektem NAKRęTKOWSCY, który zdobył nagrodę specjalną na Festiwalu Fama w Świnoujściu w 2012r. W życiu zwykle idzie pod górę, bo kocha góry. 

 

Sławek Stankiewicz

Gitarzysta i tegoroczny student. Od urodzenia niedosłyszy, a mimo tego świetnie opanował swój instrument, co potwierdzają liczne koncerty i udział w wielu projektach muzycznych. Wystąpił między innymi na Metal Days, kolejnych edycjach Unkilled Dogs, zajął pierwsze miejsce z zespołem !nsult na Festiwalu w Środzie Śląskiej, utworzył również duet akustyczny Smokin’ Red. Jest kompletnym samoukiem, co przekłada się na jego kreatywne i wszechstronne kompozycje. Prowadzi także indywidualne lekcje gry na gitarze.

 

Marcin Skoczek

Rysownik i animator. Twórca komiksów, rysunków satyrycznych oraz filmów animowanych. Tworzy niezwykłe, zabawne i barwne postacie. Rysował m.in. dla Newsweeka, „Sukcesu”, „Panoramy” oraz „NIE”. Współpracował także przy wielu kampaniach reklamowych, m.in. Danone, Tesco, Media Markt, Dialog Grupa Netia, Fundacja Dzieci Niczyje, Dobreprogramy.pl. W naszym projekcie Marcin pomaga tworzyć bohaterów naszej bajki, które potem przeniesiemy w świat animacji.

 

Jakub Regulski

Perkusista udzielający się w niezliczonej ilości zespołów i projektów muzycznych – m.in. HURT, Świnka Halinka, Stage of Unity, Marlene Johnson (DE), Yah Meek (JAM), Dust Blow, Riddimz Team. Występował na wielu festiwalach w kraju i zagranicą (Przystanku Woodstock, Africa is Hungry, Winter Reggae Festival, RealBeat Festiwal (CZ).

 

Magda Grobelna

Wrocławska artystka multimedialna, aktywistka i animatorka kultury. Obecnie prowadzi pracownię plastyczną Magga Studio, śpiewający samogłoski w pustostanach Chór Tu oraz znany i ceniony projekt edukacyjny Dźwięki z odzysku. Realizowała również warsztaty twórczej ekspresji, współpracowała z instytucjami kultury w całej Polsce.

 

Piotr Krzykwa

Jest animatorem kultury, od lat związanym z produkcją audiowizualną. Producent seriali animowanych, między innymi „Tato! Tato! Tato!” oraz „Parapet Plush” w reżyserii Bartka Kędzierskiego, filmów dokumentalnych „Wassner”w reżyserii Tomasza Orlicza, kierownik produkcji dźwięku przy filmie „Chaos” w reżyserii Xawerego Żuławskiego, „Włatcy móch” Bartka Kędzierskiego. W naszym projekcie jest odpowiedzialny za produkcję bajki oraz zaprodukcję ścieżki dźwiękowej.

 

Marcin Malewski

Twórca filmowy z Wrocławia, który jest czołowym animatorem 3D w Polsce. Stworzone przez niego efekty specjalne możecie zobaczyć w wielu produkcjach filmowych, m.in. w popularnym serialu „Lekarze” oraz filmie fabularnym „80 milionów”, czy „S@motność w sieci”. Współtworzył mnóstwo reklam, programów telewizyjnych, seriali oraz filmów. Wyprodukowane przez niego efekty komputerowe możecie podziwiać w serialu „Prawo Agaty”, „Usta Usta” czy filmie „Listy do M”. W naszym projekcie Marcin doradza i pomaga przy tworzeniu scenografii, modelowaniu postaci i animacji..

 

Zespół HURT

www.hurt.art.pl

HURT to koncertowa bomba atomowa, ulubieńcy radiowej Trójki, znani z takich utworów jak Załoga G, Statek kosmiczny miłość, Jesteś mały, Lecę ponad chmurami. Wrocławska grupa, która od roku 1992 zdobywa listy przebojów, uznanie i rozgłos. Zespół występował na najważniejszych polskich festiwalach, m.in. Przystanku Woodstock, Jarocinie, Hunter Fest, czy OFF Festivalu.

 
 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław.

Partnerem strategicznym jest Fundacja Hasco-Lek. Patron medialny Telewizja MiniMini+