tło


Teatralne Improwizacje.

Warsztaty. 18.03.2015

22
mar

Teatralna improwizacja

Uwaga. Wchodzimy w świat teatralnych wymiarów. Do tworzenia dodaliśmy 3 wymiar – przestrzeń. Niewidome i słabowidzące dzieciaki tworzą pacynki ze skrawków wszystkiego.

Żeby stworzyć bajkową przestrzeń, potrzebujemy rolek po papierze toaletowym, skrawków sukienek i koszul, klejów i papierów. I są! księżniczki, rycerze, stwory – bohaterowie improwizowanego teatrzyku.

16
mar

Dotykamy kolorów na kamiennogórskiej

Co można wyczarować na szarym papierze? Cały świat. Magiczne pojazdy, piękne księżniczki, latające psy.

Na wielkim arkuszu powstał świat z „Niekończącej się opowieści” – kultowego filmu o chłopcu, który trafił do magicznego świata fantazji.
Dzieciaki poznawały technikę kolażu – na papierze tworzyły kompozycję z gazet, materiałów, farb…

Słowo „kolaż” pochodzi od francuskiego czasownika coller (sklejać).  Używał go Picasso, ale też starożytni Chińczycy.

 

16
lut

Bajka Bez Barier 2015. Startujemy!

Nowa edycja naszej Bajki właśnie wystartowała. Z niektórymi uczestnikami już się trochę znamy, inni są zupełnie nowi. Jednak to co łączy wszystkich młodych artystów to niebywały entuzjazm i chęć poszukiwania – nowych brzmień, nowych możliwości wyrazu i wielka pasja do eksperymen-towania. Mówi się, że początek zwykle bywa trudniejszy. Ale nie w tym przypadku. Nasi artyści – może i mali – ale wielcy duchem i nieposkromieni w twórczym pędzie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

MG_3173

Kliknij na fotografię, aby zobaczyć więcej zdjęć.

2
cze

Rockowy Koncert w Świecie Ciszy. HURT zagrał dla niesłyszących!

Najlepsze nagłośnienie we Wrocławiu. Rockowe brzmienie, które niosło się na wiele kilometrów i…  dzieciaki „przyklejone” do głośników, żeby poczuć wibrującą energię koncertowej torpedy, jaką jest Zespół HURT.  Nieprawdopodobne wydarzenie – koncert Hurtu w Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej nr 12 we Wrocławiu zakończył Warsztaty Wyobraźni!

Czytaj dalej…