tło

Bajka Bez Barier - Warsztaty Wyobraźni

Tekst: Bo wszyscy mogą tworzyć! Także ci, którzy nie widzą i nie słyszą.

Zobacz więcej
27
paź

Bajka Bez Barier w Dzień Dobry TVN!

Bo sztuka nie zna ograniczeń…
To było fascynujące spotkanie! Mogliśmy podzielić się tym co tworzymy z całą Polską! Wszystko na antenie Dzień Dobry TVN. Do programu zaprosiła nas Anna Maruszeczko,
gospodyni serii „Zielone Drzwi”

Materiały z tego spotkania możecie znaleźć tutaj.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/bo-sztuka-nie-uznaje-ograniczen,183783.html

25
sie

Nasz Singiel! Wakacje Nie Kończą się Nigdy!

Przedstawiamy  niezwykłą piosenkę! Stworzyły ją niesłyszące i słabosłyszące dzieci oraz wrocławscy muzycy( Piotr Stanclik, Radek Szyszkowski i Kuba Regulski) oraz Maciek Kurowicki – lider zespołu HURT. To część projektu „Bajka bez Barier”, który tworzy Fundacja KATARYNKA razem  z Fundacją ALARM CYKLICZNY.
Płyta pod tym samym tytułem i bajkowe teledyski tworzone przez dzieci niewidome ukażą się przed świętami.
Choć same nie słyszą, chcą by ich głos usłyszała cała Polska. Muzyka daje im wielką radość i choć jej nie rejestrują , to dotyka ich ona dosłownie przez wibracje.”
Namawiamy do udostępniania, odsłuchiwania i mówienia o tej niezwykłej inicjatywie. Chcemy, by wysiłek włożony przez dzieciaki zachwycił całą Polskę.
30
cze

Dzień Dziecka z Bajką bez Barier. Kręcimy!

Co za impreza! Tego wspaniałego dnia spotkały się dwa światy i dwie szkoły. Ośrodek dla niewidomych odwiedził ośrodek dla niesłyszących. Do tego mnóstwo radości: malowanie Rupaków, tworzenie odzyskowych instrumentów, budowanie domu z kartonów i wizyta piłkarzy Śląska Wrocław! A na deser niezwykły koncert w świecie ciszy, czyli zespół HURT na scenie. Muzyka dotykała wszystkich. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu ze środków PFRON w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

10
cze

Nagrywamy płytę i kręcimy!

Profesjonalne studio, mikrofony, instrumenty z odzysku i mnóstwo ciężkiej pracy. Tak wyglądał nasz dzień w Studiu Nagrań Tower we Wrocławiu. Maciek Kurowicki razem z dzieciakami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących nr 12 we Wrocławiu nagrywali wokale do naszej bajkowej, magicznej płyty. Singiel usłyszycie już w sierpniu!

20
maj

Dzień Dziecka z Bajką Bez Barier. ZAPRASZAMY!

Przed nami niezwykła impreza! Mimo, że przed oficjalnym świętem, zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie. Dzień Dziecka z Bajką bez Barier dla niewidomych i niesłyszących dzieciaków!
Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu PFRON w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

28
kwi

Teatr Lalek – Kręcimy!

Niewidome i głuche dzieci wspólnie grają na scenie Teatru Lalek. To część terapii artystycznej.

Zobacz, co zarejestrowała nasza kamera!

13
kwi

Video Improwizacja

Na warsztatach szalejemy.

Oprócz instrumentów, chwytamy też za komórki i kręcimy, żeby pokazać Wam, co się dzieje na miejscu!

19
mar

Co dzieje się w bajkowych kuluarach

Jedna z uczestniczek warsztatów w ośrodku dla dzieci niewidomych i słabowidzących pojawiła się wczoraj na kwadrans przed rozpoczęciem zajęć. Opłacało się! Mogła jako pierwsza obejrzeć ręcznie robione lalki, które prowadząca – Agnieszka Trzepizur przyniosła na warsztaty dla dzieciaków. Mała Kinga – bo o niej mowa, była zachwycona szmacianymi księżniczkami. Przed nią i przed resztą uczestników już niebawem duże wyzwanie! Sami będą musieli wykonać materiałowych bohaterów do bajki. Czy będą to lalki? Na razie to jeszcze tajemnica..;)

24
cze

Finał naszej Bajki w Kinie DCF

ZOBACZ  JAK WYSZŁO.  DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM FILMOWE – 24.06.2014