tło


Nasza Bajka

Dlaczego jest ważna i dlaczego inna niż wszystkie?

 

BAJKA BEZ BARIER

Tworzymy ją na Warsztatach Wyobraźni, bo wierzymy że wszyscy mogą tworzyć – także Ci, którzy nie widzą i nie słyszą.

Nad produkcją video pracują niewidome i słabowidzące dzieci. Pod opieką plastyków i aktorów tworzą postacie, pacynki oraz scenografię.

W tym czasie dzieci głuche i słabosłyszące tworzą ścieżkę dźwiękową. Działają wspólnie z Maćkiem Kurowickim i muzykami zespołu HURT oraz „Lubię To!”.

Niezwykłe bajkowe teledyski pokaże nasz patron medialny Telewizja MiniMini + .

Powstanie też płyta z piosenkami stworzona dla dzieci i wspólnie z dziećmi.

 
 

Projekt Warsztaty Wyobraźni.

Nowe podejście do edukacji kulturalnej i artystycznej dzieci głuchych i niewidomych. Zapraszamy młodzież do tworzenia bez ograniczeń i łamiemy stereotypy.

Otwieramy Świat dźwięków – pozornie niedostępny dla dzieci niesłyszących. Przybliżamy Świat obrazów – zamknięty dla tych, którzy nie widzą. Oswajamy przestrzeń i materię. Kształty, kolory, faktury, brzmienia i wibracje stają się surowcem dla niesłyszących i niewidomych twórców. 

Na zajęciach pracujemy na przekór zmysłom. Pamiętając o tym, że wyobraźnia to najlepszy nauczyciel bez względu na niepełnosprawność.

 
 

Edukacja innowacyjna i dostępna.

Edukacja warsztatowa zakłada eksperymentowanie i doświadczanie materiałów plastycznych, faktur, kontrastów, kolorów oraz czucie i produkowanie dźwięków wydawanych przez instrumenty jak i ludzkie ciało. 

W tym roku motywem przewodnim jest RECYKLING, a zatem bierzemy na warsztat wszystko co odzyskane, znalezione, co warto znów wprowadzić do użytku. Jak więc będzie wyglądała nasza bajka? Jesteśmy absolutnie przekonani, że znów będzie wyjątkowa! 

 
 

Bajka Bez Barier 2015.

Tym razem muzyka powstanie w oparciu o ideę „dźwięków z odzysku” – ponieważ grać można na wszystkim, wszystko może być instrumentem, wydawać dźwięki, wszystko wibruje. Nic się nie zmarnuje. Dźwięki produkowane przez dzieci będą przetwarzane, wykorzystane na nowo, odzyskane.

Bohaterowie obrazu – dajemy starym przedmiotom nowe życie. Korzystamy z używanych materiałów, tworzyw. Reanimujemy śmieci i zamieniamy je w pacynki. Chcemy by idea ponownego ożywiania niepotrzebnych przedmiotów trafiła też do dzieci, które oglądają Telewizję MiniMini+.

0
Warsztaty
0
Osób Zaangażowanych w Projekt
0
Młodych Uczestników

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław.

Partnerem strategicznym jest Fundacja Hasco-Lek. Patron medialny Telewizja MiniMini+