tło


24 Czerwca. Wielki dzień!

Finał naszej bajki we wrocławskim Centrum Filmowym DCF

Muzyka na żywo, pluszowy pies Warren, tort na 150 osób i wspaniały bajkowy teledysk. Wczoraj pokazaliśmy, że WSZYSCY MOGĄ TWORZYĆ! W prawdziwej Sali kinowej, zgasły światła i pokazaliśmy nasz bajkowy hurtowy teledysk! W samo południe do Dolnośląskiego Centrum Filmowego przyszli mali twórcy z Ośrodka dla Niewidomych i Ośrodka dla Niesłyszących. Na miejscu, na Sali kinowej muzyką witał ich zespół HURT. Dopiero na miejscu dzieciaki po raz pierwszy spotkały swoich kolegów, którzy tworzyli w innej szkole. Teraz podziwiali efekt wspólnej pracy. To jak tworzyli, uwieczniliśmy na filmie – on też wywołał mnóstwo emocji – mali twórcy zobaczyli się na wielkim kinowym ekranie!

 

Tworzenie się skończyło..musieliśmy znaleźć dom naszym bajkowym zwierzakom! Nasza dzika dziczyca powędrowała do Fundacji Hasco-Lek, która wspierała nasz projekt! Dwie małpy trafiły do dzieciaków z Ośrodka dla Niesłyszących i Ośrodka dla Niewidomych! Lisa dostał Maciek Kurowicki i zespół HURT! A miś musiał trafić do prawdziwych misiów, czyli Piotrka i Oli Niedźwiedź z Fundacji Alarm Cykliczny!

 

Potem była wspaniała uczta tortowa! Fundacja Hasco-Lek przygotowała gigantyczny tort dla wszystkich. Muzycy Hurtu rozdawali płyty z autografami, a dzieciaki udzielały wywiadów telewizjom! Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych artystów i bajki! Teraz czekamy na emisję w Telewizji MiniMini+

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Wrocław.

Partnerem strategicznym jest Fundacja Hasco-Lek. Patron medialny Telewizja MiniMini+